Dodane śr., 01/25/2017 - 09:59

W związku z wizytą Wietnamskiej Telewizji (VTV) w Warszawie, w Centrum Handlowym ASG odbyło się spotkanie kierownictwa Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce. Omówione zostały perspektywy istniejących i nowych stosunków gospodarczych Polski z Wietnamem. Debatę poprowadził Pan Dr Hoang Xuan Binh, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce.

W debacie uczestniczyło 11 przedsiębiorców wietnamskich, członkowie Izby Polska Azja i sekretarz ekonomiczny Ambasady. Środowisko wietnamskich przedsiębiorców przygotowuje się do nowych warunków, które tworzy Umowa o wolnym handlu UE - Wietnam. Prezes Izby udzielił mediom wietnamskim informacji o współpracy na linii Polska - Wietnam, zmianach organizacyjnych funkcjonowania agencji promocji polskiej gospodark,i a także o sektorach polskiej gospodarki, które mają konkurencyjna ofertę dla partnerów wietnamskich.

W dzień wietnamskiego Nowego Roku VTV wyemituje duży materiał poświęcony diasporze wietnamskiej w Polsce, w tym relację z debaty w Centrum Wietnamskim w Wólce Kossowskiej.

Kilkanaście dni w Wietnamie przebywa szef Sekcji Wietnam Izby Przemysłowo - Handlowej Polska - Azja, 
Pan Hoang Xian Khang. W programie Jego wizyty były spotkania w ministerstwach gospodarczych, zebranie informacji o
stanie przygotowań przedsiębiorczości wietnamskiej do wejścia w życie Umowy o Wolnym Handlu pomiędzy Wietnamem i UE. Szef Sekcji zabrał ze sobą kilkadziesiąt ofert polskiej przedsiębiorczości. W czasie wizyty poszukiwał też potencjalnych
partnerów  w produkcji maszyn i urządzeń rolniczych i dla przemysłu spożywczego.